شرکت رایان نوژان طب پارس
رایان نوژان طب پارس

اسکنر داخل دهانی سه بعدی شاینینگ

Shining Aoralscan3 Intraoral 3D Scanner

ارائه اسکنر داخل دهانی سه بعدی شاینینگ Shining Aoralscan3 Intraoral 3D Scanner باعث شده است تا در طرح‌ درمان‌های مختلف، بیمار احساس ناخوشایندی برای قالب گیری از دندان نداشته باشد. در حال حاضر به دلیل وجود دستگاه‌های اسکنر داخل دهانی سه بعدی، فرایند اسکن و قالب‌گیری بدون هیچ‌گونه درد یا احساس بدی انجام می‌شود. خرید اسکنر داخل دهانی Shining 3d امروزه در میان دندانپزشکان بسیار رایج بوده و در حال افزایش است؛ در ادامه با بررسی اورال اسکنر شاینینگ Shining 3d شاید شما هم جای خالی حضور این دستگاه را در مطب خود احساس کنید.

اسکنر داخل دهانی شاینینگ AoralScan3

اسکنر سه بعدی AoralScan Shining در سال 2021 در کشور چین ساخته شد. این محصول را می‌توان یکی از پرکاربردترین اسکنر‌های حال حاضر دانست. اسکنر سه بعدی داخل دهانی Aoralscan3 در واقع نسخه جدیدتر و به روز شده مدل 2 Aoralscan است. این بروزرسانی به شکلی است که قدرت و سرعت Aoralscan 3 حدود 30 درصد نسبت به نسخه پیشین افزایش پیدا کرده است.

اسکنر سه بعدی داخل دهانی شاینینگ از فناوری هوش مصنوعی استفاده می‌کند که همین موضوع سبب شده تا این اسکنر، دارای دقت و سرعت بسیار بالایی نسبت به دیگر اسکنرهای حال حاضر داشته باشد. اورال اسکنر شاینینگ به گونه‌ای طراحی شده است که کاربری آسانی دارد و هر دندانپزشکی به راحتی می‌تواند از قابلیت‌های آن بهره‌مند شود.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های اسکنر سه بعدی AoralScan Shining طراحی زیبا و اصولی آن است. این اسکنر علاوه بر ظرافت و زیبایی ظاهر در ابعاد اصولی (ارگونومی) طراحی شده است. 

دقت و سرعت زیاد در AoralScan3

دو ویژگی دقت و سرعت در اسکنر سه بعدی AoralScan Shining نسبت به مدل قبلی به شکل قابل توجهی افزایش پیدا کرده‌ است. همراه با افزایش 58 درصدی میدان اسکن این دستگاه، سرعت پردازش آن نیز افزایش چشم‌گیری داشته است. همچنین همراه با افزایش عمق اسکن، دقت اسکن هم 30 درصد بهبود یافته است. سرعت اورال اسکنر شاینینگ برای اسکن یک فک 25 ثانیه و برای اسکن کامل تنها 1 دقیقه است.

سیستم ضد بخار اسکنر سه بعدی شاینینگ

یکی از مشکلاتی که درهنگام استفاده از اسکنر های داخل دهانی به وجود می‌آید، تاثیر منفی بخار ناشی از تنفس بر روی میدان اسکن است. وجود سیستم ضد بخار در اسکنر سه بعدی AoralScan Shining 3d این مشکل را کامل از میان برداشته است. لذا با وجود چنین فناوری در اسکنر داخل دهانی Shining، می‌توانید شاهد یک اسکن بدون نقص باشید.

در ارتباط با این ویژگی، بهتر است به سیستم کنترل دما Shining Aoralscan 3 Intraotal 3d اشاره‌ای داشته باشیم؛ دمای کار بر روی خروجی اسکنرهای دندانپزشکی بسیار تاثیرگذار است. از همین رو سیستم کنترل دما در اسکنر سه بعدی داخل دهانی شاینینگ، باعث شده تا دمای کار اسکنر  بین 10 الی 40 درجه باقی بماند.

از دیگر ویژگی‌هایی که تاثیر مثبت در افزایش دقت اسکنر دارد، می‌توان به عمق اسکن اشاره کرد؛ که با خرید اورال اسکنر Shining 3d شما می‌توانید، اسکن فک و دندان تا عمق 22 میلی‌متر را تجربه کنید!

معرفی اسکنر SHINING 3D AORALSCAN

سیستم مورد نیاز قبل از خرید اسکنر سه بعدی Aoralscan Shining 3d

داشتن یک سیستم کامپیوتری قوی لازمه استفاده از اسکنر داخل دهان شاینینگ است. پس از استفاده از اسکنر سه بعدی داخل دهانی، شما می‌توانید خروجی اسکن را در قالب نرم افزار مخصوص اورال اسکنر ببینید و تغییراتی را نیز ایجاد نمایید. نام نرم افزار مخصوص اسکنر شاینینگ، Clinical Toolkit  است.

این نرم افزار به صورت مخصوص توسط شرکت شاینینگ چین برای کاربران ساخته شده است. دندانپزشک با استفاده از نرم افزار اسکنر سه بعدی داخل دهانی شاینینگ می‌تواند فعالیت‌هایی نظیر تغییر، اصلاح و سنجش خروجی را انجام دهد. با وجود چنین نرم افزاری پزشک به راحتی می‌تواند ارتباطی سریع در عین حال باکیفیت و مفیدی را با اسکن نهایی از دندان‌های بیمار برقرار کند. اما به طور کلی شما برای استفاده از Shining 3d  Aoralscan  نیاز به یک سیستم کامپیوتری قوی دارید.

سیستم مورد نیاز قبل از خرید اسکنر سه بعدی Aoralscan Shining 3d

 نرم افزار اختصاصی AoralScan Shining 3D و ابزارهای کاربردی 

پس از خرید اسکنر سه بعدی AoralScan Shining 3d دندانپزشک دارای نرم افزار اختصاصی این اسکنر است. نرم افزار Shining 3d در واقع یک سری ابزارهای کاربردی را برای دندانپزشک ارائه می‌دهد. این ابزارها در تکمیل و ارزیابی نسخه اسکن شده، قبل از ارسال به آزمایشگاه کاربرد زیادی دارند. مهم‌ترین ابزارهای نرم افزار اورال اسکنر شاینینگ شامل موارد زیر می‌شوند.

 • رسم خودکار خطوط حاشیه
 • بایت چک
 • بررسی آندرکات
 • علامت‌گذاری دندان
 • تنظیمات مختصات
 • امکان برقراری ارتباط مستقیم با نرم افزار اگزوکد
محیط نرم افزار اختصاصی اورال اسکنر شاینینگ

اورال اسکنر شاینینگ مناسب چه طرح درمانی‌های است؟

این روزها در حوزه دندانپزشکی دیجیتال، دستگاه‌ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که در طرح  درمان‌های مختلف کاربرد داشته باشند؛ این موضوع درباره اسکنر سه بعدی Aoralscan Shining 3d هم صدق می‌کند. گزینه‌های زیر تعدادی از طرح درمان‌هایی است که با استفاده از اسکنر داخل دهان شاینینگ انجام می‌شود:

 • Orthodontics
 • Veneer
 • Implant
 • Pediatric Dental Care
 • Inlay-Onlay
 • Bridge
پرینتر شاینینگ مدل AccuFAB L4D

 

چنانچه شما از طرفداران محصولات شاینینگ، این کمپانی خوش‌نام و پرآوازه هستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً با پرینتر این شرکت؛ پرینتر شاینینگ مدل Accufab L4D نیز آشنا شوید.

پاسخ سوالت رو پیدا نکردی؟

راینو این امکان را در اختیار کاربران می‌گذارد که از طریق پشتیبانی سوالات و مشکلات خود را برطرف کنند.