شرکت رایان نوژان طب پارس
رایان نوژان طب پارس

انواع بلوک و بلنک های زیرکونیا آپسرا

Upcera Dental Materials

امروزه، کسب و کار دندانپزشکی دیجیتال به گونه‌ای در سراسر جهان گسترده شده است که کم کم داریم به پایان دوره دندانپزشکی سنتی نزدیک می‌شویم. درحال حاضر نزدیک به  2000 لابراتوار دندانپزشکی در سراسر جهان از محصولات کمپانی Upcera استفاده می‌کنند. بلوک و بلنک های زیرکونیا این کمپانی به لابراتوارهای دندانپزشکی 110 کشور و منطقه از جمله ایالات متحده، آسیای شرقی، اروپا، خاورمیانه، آمریکای جنوبی، آفریقا، هند و ویتنام توزیع می‌شود. Upcera یک شرکت با تکنولوژی پیشرفته، متخصص در زیرکونیا و راه حل‌های نوین دندانپزشکی دیجیتال محسوب می‌شود. این کمپانی در حال توسعه بلنک های زیرکونیا ، گلس سرامیک‌ها و سایر مواد ترمیمی دندان است.

همچنین گواهینامه‌های صنعتی مانند SFDA، ISO 13485، CE، و FDA، جایگاه محصولات این برند را به عنوان یک برند با نفوذ جهانی تایید می‌کند.

انواع بلنک و بلوک آپسرا

کمپانی UPCERA با هدف بهبود ارتباط بین متخصصین بالینی و فنی دندانپزشکی، در زمینه توسعه صنعت ترمیم و زیبایی فعالیت می‌کند. از سال 2018 همکاری Upcera  و Sinocera آغاز شد؛ در ادامه فعالیت‌های این شرکت در سال 2022 دیگر شعب این کمپانی در ایالات متحده، آلمان و هند نیز گسترش پیدا کرد.

 اگر بخواهیم در یک نگاه کلی  متریال‌ آپسرا  ( Upcera Dental Materials) را به دسته بندی‌های مختلف تقسیم کنیم : 

 • بلنک زیرکونیا آپسرا Upcera Explore Esthetic

 • بلنک زیرکونیا آپسرا Upcera Explore Functional
 •  زیرکونیای آپسرا مدل Upcera TT-ONE
 • زیرکونیای آپسرا مدل Upcera TT-ONE Pre-Shaded
 • زیرکونیای آپسرا مدل Upcera TT-ONE Multilayer
 • بلنک آپسرا مدل Upcera TT-White

 • بلنک آپسرا مدل Upcera TT Multilayer
 • بلنک آپسرا مدل Upcera HT White

 •  بلنک زیرکونیا Upcera ST White
 • بلنک زیرکونیا Upcera ST Multilayer
 • بلنک زیرکونیا Upcera ST Pre-Shaded
 •  UP.CAD
 •  Hyramic 

 •   UP.Press
 • wax

که در ادامه به بررسی مجزای هرکدام از این مدل‌ها خواهیم پرداخت.

بلنک زیرکونیا آپسرا Upcera’s Explore Zirconia:

 UPCERA Explore Functional جدیدترین محصول کمپانیستیک زیرکونیا 5 لایه (3Y-TZP-4Y-PSZ) با رنگ و شفافیت بالا. این محصول علاوه بر اینکه عملیات لعاب دادن (Glazing) را برای تکنسین‌ها ساده‌تر و سریع‌تر کرده است؛

 • قابلیت تنظیم ویژه شفافیت گرادیان 
 • دارای ترنسلوسنسی 48.8% – 47%
 • طیف رنگی 16 Vita به همراه 4 سایه رنگ بلیچ (تلرانس طبیعی رنگ)
 •  و مناسب طرح درمان‌های روکش، اینله، آنله، تک تاج و بریج تا سه واحد است.

Upcera Explore Esthetic یک زیرکونیای چند لایه با فناوری گرادیانت (Gradient Technology) بوده که از رنگ، استحکام، شفافیت و سختی مناسبی برخوردار است. در محدوده فشاری 727 تا 1000 مگاپاسکال دارای شفافیت 47 تا 48.8 درصد است. با کیفیت عالی و خروجی زیبا و طبیعی، طرح درمان‌هایی از جمله روکش، اینله، آنله، تک تاج و پل (بریج) تا سه واحد را کاملاً پوشش می‌دهد. بلنک زیرکونیا آپسرا Esthetic همچون نمونه بلنک های Functional قابلیت تنظیم ویژه شفافیت گرادیان با طیف رنگی 16 vitaو 4 سایه رنگ بلیچ  را دارا هستند.

بلنک زیرکونیا آپسرا Upcera’s Explore Zirconia

بلنک زیرکونیا آپسرا UPCERA’S TT-ONE Zirconia:

زیرکونیا آپسرا مدل TT-ONE با ترکیب استحکام و شفافیت بالا؛  بهترین انتخاب برای کارهای ترمیمی یا Functional Repair  محسوب می‌شوند. ترنسلوسنسی 47 %، تحمل فشار (استحکام) 1000 مگاپاسکال با رنگ آمیزی اختصاصی و ظاهری کاملاً طبیعی!

با این تفاسیر می‌توان گفت این سری از بلنک‌های آپسرا مناسب انواع رستوریشن‌هاست.

همچنین قابلیت رنگ آمیزی بهتر با روش غوطه‌وری را می‌توان از ویژگی‌های متمایز این بلنک‌ها در نظر گرفت.

زیرکونیای آپسرا مدل Upcera TT-ONE Pre-Shaded   از 4Y-PSZ ساخته شده که مناسب ترمیم‌های بسیار شفاف و یکپارچه است؛ قابلیت تحمل 1100 مگاپاسکال با شفافیت 47% دارد.

ترکیبی مناسب از استحکام با پوشش دهی 16 رنگ طیفی به همراه 2 نوع رنگ سایه بلیچ.

زیرکونیای آپسرا مدل Upcera TT-ONE Multilayer زیرکونیایی 5 لایه (4Y-PSZ) با قدرت و شفافیت استثنایی است. با قابلیت تحمل  1000MPa و شفافیت 47% نزدیک‌ترین خروجی به دندان طبیعی را تجربه خواهید کرد. پوشش دهی 16 طیف رنگی به همراه 2 رنگ سایه بلیچ از دیگر ویژگی‌های این زیرکونیا است.

بلنک زیرکونیا آپسرا UPCERA’S TT-ONE Zirconia

بلنک آپسرا مدل Upcera TT-White:

بلنک آپسرا مدل Upcera TT-White دارای بهترین ترنسلوسنسیت؛ شفافیتی فوق العاده که قبلاً فقط در دی سیلیکات لیتیوم شناخته شده بود. این زیرکونیا با 49% Transmits  و 600 PMA، بهترین انتخاب برای ترمیم قدامی، خلفی، روکش، ونیر، آنله، اینله و ترمیم زیبایی و بریج بیش از 3 واحد محسوب می‌شود. با فرآیند رنگ آمیزی ساده طبق راهنمای سایه رنگ‌های کلاسیک vita.

بلنک آپسرا مدل Upcera TT Multilayer دارای بالاترین شفافیت در بین زیرکونیاهای چند لایه بوده؛ یک بلنک اکسید شده (PSZ_5Y) با شفافیت بالا (49 درصد) که دارای رنگ طبیعی است. این محصول بهترین انتخاب برای طرح درمان‌های قدامی، خلفی، ونیرها (لمینت‌ها)، Onlay ، Inlay و بریج تا 3 واحد محسوب می‌شود.

بلنک آپسرا مدل Upcera HT White زیرکونیایی با شفافیت بالا که برای کارهای فول آناتومیکی که پودرگذاری می‌شوند، مناسب است. (مناسب کوپینک و آفست کوپینگ‌ها)

این بلنک‌ها از 3Y-TPZ ساخته شده‌ و از نکات برجسته این محصول می‌توان به مقاومت فوق العاده بالا،  با کمترین احتمال شکستن تحت فشار زیاد اشاره کرد.

Upcera TT-White و Upcera HT

بلنک زیرکونیا آپسرا UPCERA’S ST Zirconia:

بلنک آپسرا Upcera ST White زیرکونیایی جدید با شفافیت فوق العاده بالاست. 43% Transmittance و قابلیت تحمل فشار بیش از 1200 مگاپاسکال را دارد. ماده‌ای نوآورانه برای کاربردهای آزمایشگاهی (حوزه دندانپزشکی) محسوب می‌شود. این زیرکونیا مناسب Full Contour Crown و طرح درمان‌های بریج بوده؛ علاوه بر آن، در ناحیه خلفی دندان و ترمیم کامل (منحنی فک کامل) نیز کاربرد دارد.

بلنک آپسرا مدل Upcera ST Multilayer زیرکونیایی چند لایه  فوق العاده شفاف با سایه‌ی یکپارچه و 5 لایه گرادیانت است؛ رنگ طبیعی، طیف شفافیت کاملاً هماهنگ با مینای دندان و خروجی بدون لکه را با این زیرکونیا تجربه خواهید کرد. همچنین با این بلنک‌ها، تکنسین نیاز به رنگ‌آمیزی دندان‌ها نخواهد داشت. از دیگر ویژگی‌های این محصول:

 • قدرت فوق العاده بیش از 1300 مگاپاسکال و ترسنلوسنسی 43%
 • دارای 16 طیف رنگی
 • دندان‌های شبیه‌سازی شده طبیعی پس از پخت
 • مناسب طرح درمان‌های فول آناتومی و بریج‌های چند واحدی

ST Pre-Shaded Zirconia با استحکام  بالا و ثبات زیاد، بهترین عملکرد را در دراز مدت خواهند داشت. این بلنک‌ها با فناوری پرس ایزواستاتیک سرد ساخته شده‌اند. (Cold Isostatic Pressed) نیاز به رنگ‌آمیزی ندارند و مناسب  فول آناتومیک کران‌ها و بریج‌‌ها هستند. (Fully Anatomical Crowns And Bridges)

در واقع این محصول با ۳ ویژگی بارز شناخته می‌شود؛

 • عملکرد ساده
 • جداسازی آسان
 • قابلیت پرداخت عالی
بلنک زیرکونیا Upcera ST White

انواع بلوک های آپسرا UPCERA’S Block:

UP.CAD‌ها بهترین گزینه برای درمان‌های کیلینیکی به شمار می‌رود. دی سیلیکات لیتیومی عالی، که از نظر زیبایی شناسی پایدار، بادوام و از دقت بالایی برخوردار هستند. (نزدیک‌ترین خروجی به طرح درمان داده شده)

کمپانی Upcera در بلوک‌های UP.CAD شفافیت، دوام و استحکام را برای ترمیم کامل آناتومیکی افزایش داده است. با توجه به استفاده از فناوری‌های جدید و پارامترهای پردازش بهینه، Up.Cad فراتر از سرامیک های لیتیوم دی سیلیکات موجود قبلی تکامل پیدا کرده است.

Up.Cad به دلیل زیبایی منحصر به فردی که دارد در طرح درمان‌های Chair-side محبوبیت زیادی پیدا کرده، همچنین Up.Cad را می‌توان برای ترمیم‌های زیبایی نظیر: ونیر، انواع روکش‌ها، اینله‌ و آنله‌ها، روکش‌های قدامی، روکش‌های خلفی و … استفاده کرد.

UPCERA Hyramic یک پلیمر آکریلات میکرو پر شده است  که اصطلاحاً به آن کامپوزیت هم می‌گویند؛ ترکیبی از ویژگی‌های برجسته سرامیک‌ها و رزین‌ها.

شفافیت بالا و مقاومت در برابر فرسایش، این محصول را برای کابردهایی نظیر: اینله، آنله، ونیر و انواع روکش‌ها مناسب کرده است. شما می‌توانید پس از تراش ساده و پرداخت، به خروجی طبیعی و بسیار زیبا دست پیدا کنید. 

Up. pressها  با رنگی طبیعی و واقعی؛ مناسب طرح درمان‌های تمام سرامیکی هستند.

UP.CAD & UP.Press & wax & Hyramic

گلیز:

گلیز در واقع همان مرحله‌ی جلا دادن و از بین بردن خط و خش‎‌های روکش دندان است که علاوه بر زیبایی به افزایش طول عمر آن نیز کمک می‌کند. کمپانی آپسرا از مرغوب‌ترین متریال (بهینه شده برای انواع زیرکونیاها و لیتیوم دی سیلیکات‌ها) بهره می‌برد که فقط یکبار نیاز به پخت دارند.

مواد گلیز Upcera خمیری بوده و در ظروف 5 گرمی با طیف‌های رنگی مختلف عرضه می‌شود. 

کیت گلیز آپسرا

پرکاربردترین زیرکونیا کدام است؟

قطعاً شما هم با این همه تنوع، کمی سردرگم شده‌اید؛ نگران نباشید چراکه یکی از بهترین قسمت‌های خرید از شرکت راینو، امکان مشاوره پیش از خرید با مهندسین فنی و متخصص در این حوزه است. شما می‌توانید در خصوص هرکدام از متریال‌ها و مشاهده خروجی آنها از تیم پشتیبانی درخواست کنید تا برای شما تصاویر و ویدئو ارسال کنند. 
با در نظر گرفتن این مورد که تنوع میلینگ ماشین ها نیز زیاد بوده؛ در خصوص کامپتیبل بودن مواد و متریال با انواع دستگاه ها اگر سوالی دارید نیز می توانید از مشاوران ما کمک بگیرید.

میلینگ دندانسازی آیدایت

قطعاً مواد و متریال مرغوب در کیفیت خروجی و ظرافت کار شما تأثیرگذار است؛ اما در کنار  استفاده از  متریال با کیفیت ، انتخاب یک میلینگ ماشین خوب و کاربردی، در روند خروجی و سرعت العمل شما تأثیر چشم‌گیری خواهد داشت. به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً میلینگ ماشین های آیدایت را بررسی کنید.

پاسخ سوالت رو پیدا نکردی؟

راینو این امکان را در اختیار کاربران می‌گذارد که از طریق پشتیبانی سوالات و مشکلات خود را برطرف کنند.